دستگاه آنالیز بدن

دستگاه آنالیز بدن

این دستگاه توسط روش امپدانس الکتریکی(BI) پارامترهای مختلفی نظیر درصد چربی کل، درصد چربی احشایی ، درصد عضلات و…. را محاسبه میکند.
پارامترهایی نظیر میزان شاخص توده بدنی و کالری موردنیاز نیز توسط این دستگاه گزارش میشوند.
ماهیچه ها ،رگهای خونی و استخوان بافتهای هستند که محتوی آب زیادی میباشند و جریان الکتریسیته را به آسانی هدایت میکنند. چربی بدن بافتی ست که رسانایی الکتریکی کمی دارد.
این دستگاه یک جریان الکتریکی ضعیف شده را با تناوب بالای ۵۰KHzو جریان کمتر از ۵۰۰ میکرو آمپر برای تعیین مقدار بافت چربی به بدن می فرستد.این جریان ضعیف الکتریکی در هنگام کارکردن دستگاه احساس نمیشود. بنابراین برای درجه بندی و تعیین چربی بدن از امپدانس الکتریکی به همراه اطلاعات قد، وزن ، جنس و سن شما براساس داده های دستگاه استفاده میکند.
در ساعات مختلف یک روز ،میزان آب دربدن به تدریج به اعضای پایینی بدن انتقال می یابد.علت تورم قوزک پا ویا ساق پا دربعداز ظهر و یا شب همین است. نسبت آب در بخشهای بالایی و پایینی بدن در صبح و عصر متفاوت است و این بدان معنی است که امپدانس الکتریکی بدن نیز متغیر است.
به همین دلیل دستگاه آنالیز برای اندازه گیری از الکترودهایی برای دست و پا استفاده میکند که این امر موجب کاهش اثر این تغییرات روی نتایج اندازه گیری میشود.
بهترین زمان اندازه گیری توسط این دستگاه صبح ها بعداز بیدارشدن ازخواب ، قبل از نهار و حدود دو ساعت ویل بیشتر بعد از صبحانه ،بعدازظهر و حدود ۲ ساعت یا بیشتر بعداز نهار و قبل از دوش گرفتن یا خوردن شام، قبل از رفتن به رختخواب و حدود دو ساعت یا بیشتر بعداز شام یا حمام.
از اندازه گیری تحت شرایط زیر اجتناب کنید:
*فورا بعداز ورزش شدید یا بعداز حمام یا سونا
*بعد از نوشیدن الکل یا نوشیدن مقدار زیادی آب بعد از وعده غذایی (حدود دوساعت)
اگر دراین شرایط فیزیکی اندازه گیری صورت بگیرد، ممکن است چربی محاسبه شده با مقدار واقعی تفاوت زیادی داشته باشد ،چون میزان آب دربدن درحال تغییر کردن است.

زمان آن فرا رسیده که تصمیمات بهتری بگیرید

تمامی حقوق این وب سایت برای مرکز تناسب اندام و زیبایی محفوظ می باشد.